Serwis akumulatorów Krosno

Nadlewanie słupków

Najczęstszymi przyczynami upalenia słupków akumulatora są:

  • niewłaściwe przyleganie klemy do słupka,
  • podpięcie z odwróconą biegunowością urządzeń rozruchowych lub innego akumulatora
  • zaniedbania związane z utrzymaniem czystości na połączeniu słupek – klema.

W naszej firmie świadczymy fachową usługę nadlewania słupków i naprawy takich akumulatorów.

Spawanie plastików

inaczej – naprawa nieszczelności w akumulatorze

Coraz więcej elementów w komorze silnika wykonanych jest z plastiku. W niskich temperaturach nietrudno o ich połamanie. Posiadamy profesjonalny sprzęt do spawania plastików i świadczymy tego typu usługi. Możecie Państwo również zlecić nam naprawę nieszczelnych, przedziurawionych akumulatorów.

Regeneracja akumulatorów

czyli przywracanie zdolności rozruchowych wraz z odsiarczaniem.

Akumulator pozostawiony na dłuższy czas bez ładowania może ulec efektowi zasiarczenia, czyli zmianie aktywnego materiału płyt na kryształy siarczanu sodu. Objawia się to niskim napięciem spoczynkowym akumulatora (poniżej 12 V), a także niemożnością jego naładowania i nagrzewaniu się akumulatora w czasie ładowania. Świadczymy usługi odsiarczania takich baterii i przywracamy im ich właściwości rozruchowe.

Sprawdzanie upływności

Sprawdzanie upływności w pojeździe podczas spoczynku oraz możliwe usunięcie usterki w przypadku wykrycia źródła problemu.

Dość często zdarza się sytuacja kiedy to po wyłączeniu pojazdu i wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki nadal samochód pobiera niewielkie napięcie z akumulatora, a tym samym stale go rozładowuje. Wielokrotnie spotkaliśmy się z opinią, że istnieją „dopuszczalne normy poboru do 5 mA” i co więcej że są to normy producentów samochodów.

Szanowni Państwo żaden producent pojazdów nie może sobie na taką sytuację pozwolić, ponieważ pozostawienie samochodu na przykład na lotnisku na dwa miesiące skutkowało by niemożnością jego odpalenia po powrocie. Dlatego właśnie u nas istnieje możliwość sprawdzenia upływności w pojeździe oraz jej usunięcie.

Sprawdzanie parametrów ładowania alternatora

Każdorazowo przy montażu nowego akumulatora sprawdzamy właściwe działanie alternatora.

Zalecamy kontrole poziomu ładowania akumulatora przez alternator przynajmniej dwa razy w roku.

Sprawdzenie sprawności rozrusznika

Kolejną z przeprowadzanych u nas kontroli jest sprawdzanie sprawności rozrusznika. Sprawdzenie poziomu napięcia przy rozruchu każdorazowo wykonujemy przy montażu jak i w czasie kontroli okresowych.

Kodowanie radia

optymalny akumulator

Nawet przy zgubionym kodzie!!!

Zdarzają się sytuacje, że przy zakupie samochodu z drugiej ręki sprzedający nie przekazał kodu do radia. W takiej sytuacji odłączenie akumulatora wiąże się z zablokowaniem radioodbiornika. W naszej firmie wymieniamy akumulatory w pojazdach na dodatkowym zasilaniu, co rozwiązuje tego typu problemy, dodatkowo świadczymy usługi odzyskiwania kodów do urządzeń radiowych.

Kontrole okresowe akumulatora

Serdecznie zapraszamy na okresowe kontrole akumulatorów, w trakcie których sprawdzimy poziom naładowania baterii oraz jej zdolności rozruchowe i wykonamy odpowiednią notatkę z kontroli. Zalecamy minimum jedną kontrolę rocznie przed sezonem zimowym, kiedy to akumulator powinien zostać przygotowany do trudnych warunków atmosferycznych i pracy w ujemnych temperaturach. Radzimy również dokonanie dodatkowej kontroli po wyżej wymienionym okresie.

 

Zapraszamy!!!

Call Now Button